Zapraszamy na spotkanie do Poradni

Serdecznie zapraszamy pedagogów, psychologów, logopedów i nauczycieli wspomagających na spotkanie w dniu 05. 10. 2021 r. (wtorek) o godz. 12.00. Spotkanie odbędzie się w Poradni, a jego celem będzie ustalenie zasad współpracy w roku szkolnym 2021/22, wymiana informacji na temat problemów, z jakimi mierzą się specjaliści zatrudnieni w szkołach, a także uzyskanie wsparcia w rozwiązywaniu tych problemów.
Prosimy o potwierdzenie…

Więcej

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli

Zapraszamy serdecznie do korzystania w roku szkolnym 2021/22 z przygotowanej przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach oferty różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli. W bieżącym roku szkolnym planujemy także zorganizowanie cyklu spotkań w ramach Sieci współpracy  i samodoskonalenia nauczycieli nt. „Praca z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”.
Szczegółowe propozycje form pomocy  znajdują się w zakładce…

Więcej

Wsparcie psychologiczne – infolinia

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci…

Więcej

Ruszyły spotkania nowej Sieci nt. zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rykach prowadzi od kilku lat spotkania w ramach  Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli, które cieszą się  dużym zainteresowaniem. W tym  roku  tematyka spotkań  będzie koncentrowała  się wokół problemów wynikających z zaburzeń zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

W dniu 9.03.2021 r.   odbyło się  pierwsze  zaplanowane  spotkanie, podczas  którego omówiono podział zaburzeń psychicznych  u dzieci i młodzieży oraz zaburzenia…

Więcej

Procedury przyjęć klientów w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach

W związku z panującym w kraju stanem epidemii COVID -19, w trakcie wizyt w Poradni należy zachować szczególne środki ostrożności.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe procedury obowiązujące w tym zakresie w naszej placówce.

1. Wizyta w Poradni rozpoczyna się po telefonicznym uzgodnieniu jej terminu. Podczas rozmowy telefonicznej klient placówki zostanie poinformowany o dokładnej dacie,  godzinie, miejscu i zasadach obowiązujących podczas wizyty.

2. Wizyty w…

Więcej

Sukcesy naszych podopiecznych w ogólnopolskim konkursie logopedycznym

Podopieczni Poradni po raz kolejny wzięli udział w logopedycznym konkursie plastycznym.  Tym razem był to XXXII Ogólnopolskim  Logopedycznym Konkursie Plastycznym:  „Wesołe mamy miny gdy głoskę rrr… ćwiczymy”.
Konkurs ten został zorganizowany przez Wydawnictwo Komlogo oraz Szkołę Podstawową nr 98 z Oddziałami Integracyjnymi im. Lucy Maud Montgomery ul. Grottgera 22 w Warszawie. Jego celem było rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów,…

Więcej

Konkurs plastyczny „Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy”

W czasie ferii zimowych w naszej Poradni  został zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Mój ulubiony wiersz Jana Brzechwy”. Wzięło w nim udział 26 artystów, którzy wykonali przepiękne prace.

Bardzo dziękujemy za udział, gratulujemy nagrodzonym i życzymy rozwijania talentów plastycznych.

Wszystkie prace do obejrzenia w Galerii na naszej stronie….

Więcej

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i rodziców

Przypominamy, że pomimo trwającej epidemii nasza Poradnia pracuje stacjonarnie, oferując różnorodne formy pomocy. Proponujemy  wsparcie w formie diagnozy i terapii psychologicznej, pedagogicznej i  logopedycznej dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży, a także wsparcie dla rodziców i opiekunów w formie porad i konsultacji.
Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne możliwa jest także pomoc w formie kontaktu za pomocą poczty elektronicznej (pppryki@op.pl) lub telefonicznie…

Więcej